PLAYGROUND NEDİR?

Playground tüm gün boyunca koridorlarda devam edecek etkinlikler grubudur. Katılımcılar playgroundlara atölye çalışmaları ve yemek arasında katılabilir ve birbirinden farklı etkinlikleri deneyimleme şansı bulabilirler.

SPHERO PARKUR PLAYGROUND

Tasarlanan labirent parkurunda 4 ekip yarışacak. Tickle uygulamasını kullanarak spheroları labirentden en hızlı ve en az blok (kod) kullanarak çıkarmak için mücadele edeceğiniz bu playground da hem problem çözme becerileriniz gelişecek hem de çok eğleneceksiniz.Tickle uygulamasını indirmek için: https://tickleapp.com/en-us/

MINI PARROT PLAYGROUND

İnsansız hava aracı olarak biline dronelar Marble Hall ‘da yerini alıyor, onları kumada etmek ise size kalıyor. Önceden hazırlanan parkurda mini Parrot Dronelar için yapılan görev tanımlamalarına uyarak ve Tickle uygulamasını kullanarak parkuru ilk tamamlayan siz olun. Tickle uygulamasını indirmek için: https://tickleapp.com/en-us/

LEHİM ATÖLYESİ

Katılımcılar kendilerine verilen board üzerinde gerekli yerleri lehimler ve lehimlemenin nasıl olduğunu ve püf noktalarını deneyimlerler. Her Maker’ın bilmesi gereken önemli bir bilgi olan Lehimleme ile Kendin Yap! Elektronik devrelerden artık korkmayacaksınız.

MAKEYMAKEY ATÖLYESİ

Bu playgroundda sizin için hazırlanmış malzemeler ile devreler oluşturabilir, muz, patlıcan, portalak gibi meyve sebzeler ile müzik yapabilir, klavye yerine kurşun kaleminiz ile yapacağınız joypad ile pacman oynayabilirsiniz.