RCMAKERS NEDİR?

RCMakers, buluşu, yaratıcılığı ve hüneri kutlamak ve Maker hareketini yaygınlaştırmak için Robert Kolej öğrencileri ve öğretmenleri tarafından düzenlenen bir festivaldir.

Peki RCMakers’da kimler yer alır? Yeni birşeylerin parçası olmak isteyen tüm teknoloji severler, hünerlerini paylaşmak isteyenler, eğitimciler, parçalamayı ve yeniden biraraya getirmeyi sevenler, hobileri olanlar, mühendisler, bilim insanları, yazarlar, sanatçılar, öğrenciler ve ticari olarak ürünlerini sergilemek isteyenler… Tüm bu “maker” lar bu büyük şovda biraraya gelerek yaptıkları ve öğrendiklerini paylaşacaklar.

Bu etkinliğin en büyük amacı “maker”ların yaptıkları yeni teknolojileri ve buluşları paylaşmalarını sağlayarak geleceği yakalamaktır. Etkinliğin sadece teknik bir bakış açısı yoktur, bilimin, mühendisliğin, sanatın, performansın ve zanaatın yer aldığı geniş bir yelpazede inovasyonu ve deneysel yaklaşımı içinde barındırır.

RCMakers öğrenmekten keyif alan ve paylaşmayı seven meraklı insanların biraraya gelmesi için tasarlandı. Biliyoruz ki okullarımızda öğrencilerimiz harika şeyler yapıyorlar fakat nadir olarak paylaşma fırsatı yakalıyorlar. RCMakers sınıflarınızdan, koridorlarınızdan çıkmanız ve yaptıklarınızı tüm dünya ile paylaşmanız için bir fırsat sunuyor size. Tüm gün sürecek olan çalıştaylarda yeni şeyler öğrenmek sizin elinizde.

RCMakers yok demeyen, yapan, üreten ve paylaşan bir gençlik için bir sahne!